Top-10: Dišalo po medalji, na koncu Jorgić osvojil 6. mesto

T.S., 22.09.2013 comments 1
Mednarodna prvenstva, Vse novice

Po včerajšnjem odličnem zaključku dneva, ko je Darko Jorgić ugnal evropskega prvaka Tomasa Polanskega in Francoza Joa Seyfrieda, je danes naš šampion Evropski mladinski Top-10 zaključil z dvema porazoma in po spletu okoliščin na koncu končal na 6. mestu.

Na samem začetku tekmovalnega dne se je Darko Jorgić na mizi številka 1 pomeril s svojim krvnikom z evropskega prvenstva, neugodnim Avstrijcem Andreasom Levenkom. Avstrijec je bolje začel dvoboj in hitro dobil prvi niz, toda Darko je izenačil na 1:1 in bil v tretjem nizu vseskozi boljši nasprotnik, žal pa tega ni znal unovčiti. Levenko je dobil 3. niz na 9. točki in se od tedaj naprej ni več ustavljal ter tekmo pripeljal v svojo korist z rezultatom 4:1 in še na drugem velikem tekmovanju zapored morda Jorgića izločil iz boja za kolajne.

Ob 14h se je Jorgić v svoji zadnji tekmi turnirja udaril še z Romunom Alexandrujem Manolejem in izgubil z rezultatom 1:4. S tem porazom je 15-letni Hrastničan izgubil vse možnosti za kolajno, razplet v zadnjem krogu tekmovanja pa je bil zanj katastrofalen, zato je na koncu zasedel končno 6. mesto.