Superliga: Slovaški mladi članski reprezentanti po hudi borbi premagali naše mladce

T.S., 01.10.2013
Mednarodna prvenstva, Vse novice

V Mariboru se je danes odvila tekma 3. kroga Superlige med našo izbrano vrsto U-21 in slovaško izbrano vrsto mlajših članov. Po skoraj 3 urah igre so se na koncu tesne zmage veselili gosti.

Za našo mlado izbrano vrsto, ki se je pretekli teden v Mariboru pomerila že s avstrijsko ekipo UTTC Stockerau, je danes poleg Ludvika PeršoljeDenija Kožula in Toma Šfiligoja nastopil še Darko Jorgić. Slovaške barve so tokrat branili Aleksander ValuchRoman Rezetka in Samuel Kaluzny, ki sodijo v srednji kakovostni razred mladinskega evropskega namiznega tenisa.

V uvodni tekmi dvojic sta Jorgić in Šfiligoj po težki borbi s 3:2 premagala slovaško navezo Kaluzny/Valuch in tako svoji ekipi priigrala zmagovit začetek. V drugi tekmi se je 15-letni Hrastničan pomeril s trenutno 63. mladincem Evrope Valuchom in mu moral po tesni in enakovredni borbi priznati premoč z rezultatom 0:3. Novo vodstvo je naši ekipi po preobratu v 4. in 5. nizu proti Kaluznyju (75. mladinec Evrope) priigral naš najboljši mlajši član PeršoljaKožul je proti Romanu Rezetki (51.) že povedel z 2:0 v nizih, toda Slovak je na koncu uspel slaviti in po zmagi Valucha nad Peršoljo z rezultatom 3:2 (Peršolja je v 4. nizu zapravil tri žogice za zmago), so Slovaki prvič na tekmi povedli s 3:2.

V 6. tekmi je neugodni Rezetka, ki ima na eni strani defenzivno oblogo, z 11:9 v odločilnem 5. nizu premagal JorgićaKožul pa je z zmago nad Kaluznyjem z rezultatom 3:1 znižal na 3:4. Do konca obračun sta najboljša Slovaka Rezetka in Valuch premagala Peršoljo in Kožula ter svoji ekipi priigrala skupno zmago z rezultatom 6:3. Kljub porazu so naši mladi reprezentanti znova prikazali lepo igro, ki jim utegne v prihodnosti prinesti tudi mesto v članski reprezentanci.

Slovenija U-21 – Slovaška U-21 3:6

Jorgić/Šfiligoj – Kaluzny/Valuch 3:2 (7, 7, -7, -12, 8)
Darko Jorgić – Aleksander Valuch 0:3 (-11, -9, -8)
Ludvik Peršolja – Samuel Kaluzny 3:2 (-9, 7, -9, 8, 5)
Deni Kožul – Roman Rezetka 2:3 (7, 9, -7, -7, -8)
Ludvik Peršolja – Aleksander Valuch 2:3 (9, 10, -6, -12, -7)
Darko Jorgić – Roman Rezetka 2:3 (-3, 8, 6, -4, -9)
Deni Kožul – Samuel Kaluzny 3:1 (7, 12, -8, 7)
Ludvik Peršolja – Roman Rezetka 0:3 (-5, -7, -7)
Deni Kožul – Aleksander Valuch 1:3 (-3, 8, -6, -9)