MP Češke: Z mladinci se je poigrala sreča

T.S., 13.02.2013
Mednarodna prvenstva, Vse novice

V Hodoninu se je začelo izjemno močno Mednarodno prvenstvo Češke za kadete in mladince. Prvi so bili na sporedu mladinci, ki so danes začeli s kvalifikacijskimi boji v konkurenci posameznikov in posameznic ter s prvimi obračunu dvojic. V finalni del se je uvrstila zgolj Nina Zupančič.

Poškodba, niz, niz in dve točki

Varovanci selektorja Jožeta Urha so po Ekipnem državnem prvenstvu odpotovali na MP Češke v Hodoninu, kjer jih je pričakal sneg. Današnji dan je bil za četo Urha izjemno nesrečen.

Najprej si je Patrik Sukič poškodoval koleno in je bil po dveh nizih svoje prve tekme primoran dvoboj predati ter odpovedati nadaljnje nastope na tekmovanju.

S porazom je tekme v skupini začel tudi Ludvik Peršolja, od katerega je bil s 3:1 boljši domačin Libor Liska. Naš najboljši mladinec se je kasneje lepo pobral in je s 3:2 premagal Alexandruja Mirceoo, nato pa s 3:1 še Srba Luko Jovičića. O preboju v finalni del je tako odločal krog treh igralcev, v katerem pa je najkrajšo potegnil prav Ludvik, kateremu je za preboj zmanjkal vsega en niz.

Identično usodo je doživel Deni Kožul, ki je presenetljivo premagal 1. nosilca skupine Rusa Sadija Ismajlova z rezultatom 3:2, nato s 3:1 odpravil še ‘out-siderja’ Rodriga Moralesa, v zadnji tekmi kvalifikacijske skupine pa z 0:3 izgubil proti Poljaku Jakubu Flowarskemu. Ta poraz je bil zanj tudi usoden in tako kot Ludvik je napredovanje v finalni del zgrešil za 1 niz.

Sreče ni imel niti Tom Šfiligoj, ki je v svoji predtekmovalni skupini zasedel 4. mesto, od napredovanja pa je bil oddaljen za vsega 2 točki. V prvi tekmi je z 1:3 priznal premoč Alexandru Valuchu s Slovaške, nato pa je proti Avstrijcu Martinu Schaumbergerju že vodil z 2:1 v nizih in z 10:8 v četrtem nizu, toda na koncu tekmo izgubil. V zadnji tekmi je zaigral odlično in je s 3:2 premagal Češkega talenta Tomasa Polanskega, toda zmaga je bila v smislu napredovanja zgolj revialnega pomena.

Zupančičeva naprej, dvojčici žal ne

Da vse le ni tako črno, je poskrbela Nina Zupančič, ki je bila v svoji predtekmovalni skupini tudi udeležena v krogu treh tekmovalk, vendar si je kljub temu zaradi boljše razlike v nizih zagotovila 2. mesto in s tem napredovanje v finalni del tekmovanja.

Manj uspešni sta bili dvojčici VeronikZala je osvojila 3. mesto v skupini, Nika pa četrto.

V finalnem delu tekmovanja se je Nini zalomilo v predkrogu, saj je z rezultatom 3:4 – zadnji niz je izgubila na 9 – klonila proti Pauline Chasselin iz Francije.

Rezultati MP Češke (slovenski predstavniki):

Mladinci posamezno
Skupina 3
:
Deni Kožul – Sadi Ismailov (RUS) 3:2 (8:11, 11:8, 10:12, 13:11, 11:7)
Deni Kožul – Rodrigo Morales (BOL) 3:1 (11:5, 11:1, 8:11, 11:8)
Deni Kožul – Jakub Flowarski (POL) 0:3 (5:11, 3:11, 2:11)

Skupina 10:
Patrik Sukič – Nikola Strugarević (SRB) w.o (poškodba kolena)

Skupina 13:
Ludvik Peršolja – Libor Liska (SVK) 1:3 (4:11, 10:12, 11:6, 11:13)
Ludvik Peršolja – Alexandru Mircea (ROM) 3:2 (9:11, 2:11, 11:9, 11:7, 11:9)
Ludvik Peršolja – Luka Jovičić (SRB) 3:1 (10:12, 11:1, 11:8, 11:5)

Skupina 14:
Tom Šfiligoj – Alexandr Valuch (SVK) 1:3 (11:9, 7:11, 7:11, 7:11)
Tom Šfiligoj – Martin Schaumberger (AVT) 2:3 (11:8, 8:11, 11:3, 10:12, 5:11)
Tom Šfiligoj – Tomas Polansky (ČEŠ) 3:2 (12:10, 8:11, 11:8, 8:11, 11:6)

Mladinke posamezno

1/32 finala
Nina Zupančič – Pauline Chasselin (FRA) 3:4 (11:9, 9:11, 11:8, 10:12, 11:9, 10:12, 9:11)

Skupina 11:
Zala Veronik – Kristyna Stefcova (ČEŠ) 1:3 (8:11, 11:7, 5:11, 4:11)
Zala Veronik – Sandra Fuchs (AVT) 3:1 (6:11, 11:8, 11:7, 11:8)
Zala Veronik – Chen Yen-Hsin (TPE) 0:3 (8:11, 7:11, 8:11)

Skupina 16:
Nika Veronik – Gokencur Gungor (TUR) 1:3 (12:10, 10:12, 6:11, 3:11)
Nika Veronik – Maria Tsaptsionis (VB) 2:3 (6:11, 11:4, 12:14, 11:6, 6:11)
Nika Veronik – Eva Jurkova (SVK) 0:3 (7:11, 8:11, 11:13)

Skupina 17:
Nina Zupančič – Patricia Maciel (POR) 3:1 (11:7, 11:2, 7:11, 11:7)
Nina Zupančič – Chloe Martial (FRA) 0:3 (8:11, 10:12, 2:11)
Nina Zupančič – Miriama Krsiakova (SVK) 3:0 (11:6, 11:5, 11:8)

Mladinci dvojice

1/32 finala
Tom Šfiligoj/Deni Kožul – Luka Jovičić/Nikola Strugarević 1:3 (4:11, 8:11, 11:2, 7:11)

Mladinke dvojice

1/8 finala
Nina Zupančič/Emina Hadžiahmetović – Eva Jurkova/Lucia Truksova (SVK) jutri ob 9h

1/16 finala
Zala Veronik/Nika Veronik – Anna Fenyvesi/Viktoria Truzsinszki (SRB) 0:3 (11:13, 6:11, 6:11)
Nina Zupančič/Emina Hadžiahmetović – Barbora Kapounova/Veronika Kmetova (ČEŠ) 3:1 (5:11, 11:7, 11:8, 11:6)