MP Češke: Sukič in Kožul izločila 6. nosilca turnirja dvojic!

T.S., 12.02.2014
Mednarodna prvenstva, Vse novice

Po končanih evropskih kontinentalnih kvalifikacijah za uvrstitev na 2. mladinske olimpijske igre v Nanjingu, kjer si je Darko Jorgić priigral mesto 1. rezerve, se danes v Hodoninu začenja še prvi letošnji turnir serije ITTF Premium Junior Circuit.

Na izredno kvalitetnem turnirju bo Slovenijo predstavljalo 6 mladincev in 4 kadeti. Prvi bodo na vrsti mladinci, kjer je Darko Jorgić kot 31. nosilec že uvrščen v finalni del turnirja.

Mladinci izpadli v 1. krogu finalnega dela

Kljub temu, da so se vsi trije mladinci uspeli prebiti skozi kvalifikacije v finalni del, so prav vsi trije izpadli v 1. krogu. Jorgić je bil z 1:4 prekratek za Švicarja Elio Schmida, ki je eden izmed najbolj neortodoksnih igralcev v zgodovini namiznega tenisa, saj sploh ne uporablja backhand udarca, temveč na backhand strani obrača lopar in udarja s forehand stranjo (kot čisti začetniki), vseeno pa je njegova igra tako zahtevna za prebiti, da imajo z njim težave tudi nekateri uveljavljeni članski igralci. Kožul je bil odličen boj proti Benceju Majarosu, na koncu pa je odločil 5. niz, katerega je s 13:11 dobil Madžar in na koncu slavil s 4:2. Belgijec Martin Allegro je bil s 4:0 usoden za Sukiča.

Veronikova blizu izjemnega skalpa

Zala Veronik se je v 1. krogu finalnega dela pomerila proti 6. mladinki Evrope Rusinji Ekaterini Gusevi in prikazala zares izvrstno igro. Favorizirana Rusinja je slavila po sedmih nizih (9:11, 11:2, 11:9, 3:11, 9:11, 11:8, 2:11), vseeno pa lahko nastop oceni s pozitivno oceno. Urška Čokelj je morala v finalnem delu priznati premoč Japonki Kani Takeuchi (9:11, 6:11, 12:10, 3:11, 1:11).

Poleg Jorgića še 4 naši v finalni del

Iz predtekmovalnih skupin so si napredovanje v kvalifikacijske obračune za preboj v finalni del zagotovili Kožul, Sukič, Veronikova in Čokljeva. Deni in dekleti so bili prosti in so brez boja prišli v finalni del, Sukič pa je s 4:1 (-9, 7, 4, 7, 6) premagal Japonca Takahira Mikamija.

Sukič in Kožul brez večjih težav, mladinke žal ne

Patrik SukičDeni KožulZala VeronikUrška Čokelj in Tamara Pavčnik so mesto v glavnem delu iskali v kvalifikacijah. Sukič je v svoji skupini ugnal Čeha Reneja Kowala (11:9, 11:8, 11:8) in Hrvata Vedrana Bakača (11:9, 11:6, 13:11) ter si zagotovil preboj v kvalifikacijske obračune za finalni del tekmovanja. Enako uspešen je bil tudi Kožul, ki je najprej ugnal Romuna Mihaija Zamfirja (13:15, 11:7, 11:9, 11:4), nato pa še Portugalca Antonia Malheira (11:7, 11:6, 14:12).

Vse mladinke so že pred zadnjim krogom kvalifikacij ostale brez možnosti za 1. mesto v skupini. Čokljeva je bila po dvoboju z Romunko Diano Lupu tudi diskvalificirana zaradi preveč hlapov na obeh straneh loparja. Selektor Jože Urh je pred drugo tekmo zanjo pripravil nov lopar. V drugi tekmi sta uspeli zmagati Urška in Zala, Tamara pa je izgubila po podaljšku 5. niza.

Presenetljiv izpad dvojice Jorgić/Khanin, lepa zmaga Kožula in Sukiča!

Danes se je že pričel tudi turnir dvojic, kjer je Jorgić združil moči z odličnim Belorusom Aliaksandrom Khaninom. Pred tekmo 1. kroga s Francozoma Lucasu Molandu in Nicolasu Reuseau, ki spadata nekje v C-ekipo galskih petelinov, sta Jorgić in Khanina veljala za favorita, vendar tega nista upravičila (12:10, 6:11, 9:11, 9:11). V 1. krogu sta bila uspešna Kožul in Sukič, ki sta premagala jordansko-angleško navezo Aldmaisy/Mabey (7:11, 11:8, 11:4, 11:2).

Zelo prijetno presenečenje sta Deni in Patrik pripravila v 1/16 finala, ko sta s 3:2 premagala 6. nosilca turnirja dvojic, odlična Rusa Konstantina Chernova in Sadija Ismailova.

Naveza Pavčnik/Veronik je bila pri dekletih v 1. krogu prosta, nato pa sta morali v 2. krogu priznati premoč Portoričankama Diaz in Rios z rezultatom 1:3.