Jorgić v Bahrajnu na drugem, Šfiligoj na tretjem mestu

T.S., 18.11.2012
Mednarodna prvenstva, Vse novice

Po izjemno uspešni soboti, ki sta jo od naših preživela Tom Šfiligoj in Darko Jorgić in se uvrstila v polfinale kadetskega tekmovanja, sta si danes v Bahrajnu  naša igralca zagotovila drugo in tretje mesto.

Hung Ka Tak usoden še za Jorgića

V finalu ITTF turnirja v Bahrajnu je igralec iz Hong Konga Hung Ka Tak z rezultatom 3:2 premagal Darka Jorgića. Darko je gladko izgubil prvi niz, nato pa se je stanje povsem spremenilo in po zmagi v 3. nizu s 13:11 je igralec iz Hrastnika povedel z 2:1 v nizih. Četrti niz je Hung dobil z 11:6. V odločilnem nizu sta bila igralca do rezultata 3:3 izenačena, nato pa je Hung dobil 5 točk zaproed in povedel z 8:3. Sledil je manjši padec v igri in kasnejši zmagovalec je celo zgrešil servis za 8:5. Darko je to seveda izkoristil in nanizal kar 6 zaproednih točk ter povedel z 9:8. Zadnji niz se je nato nadaljeval v slogu gugalnice. Hung je povedel z 10:9, zapravil žogico za zmago, Jorgić pa je povedel z 11:10 in 12:11. Hung je obranil dve zaključni žogici in nato žal nanizal tri točke zapored in zadnji niz dobil z rezultatom 14:12.

Jorgić preskočil azijsko oviro, Šfiligoj končal na 3. mestu

Danes se bo s sklepnimi obračuni končal ITTF Junior Circuit v Bahrajnu. Zjutraj sta v polfinalu kadetskega tekmovanja posameznikov nastopila Tom Šfiligoj in Darko Jorgić.

Tom je proti igralcu iz Hong Konga Hung Ka Taku izgubil z rezultatom 3:0. Nekaj možnosti je imel samo v drugem nizu, kjer pa ni znal izkoristiti štirih žogic za zmago in izenačenje na 1:1. Po včerajšnjem dnevu je bila bolečina v gležnju še močnejša, tako da ga tudi poraz proti nasprotniku, ki je realno gledano močnejši, ni razžalostil.

Za novo veselje pa je poskrbel Darko, ki je s 3:0 iz ringa praktično odnesel Tajpejca Lai Chi-Chiena ter si tako po polfinalu na Slovaškem pred nekaj tedni, priigral še finale Bahrajna, kjer bo skušal maščevati Tomov poraz in se domov vrniti s čekom za 400 dolarjev, ki ga bo prejel zmagovalec. Finale bo na sporedu ob 15h po našem času.

Hribar izpadel v polfinalu tolažilne skupine

Pri mladincih, kjer si napredovanja iz skupine nista zagotovila Peter Hribar in Tilen Cvetko in sta zato odigrala tolažilno skupino, je po včerajšnjem četrtfinalnem porazu Tilna, danes v polfinalu izpadel še Peter. Tilna je s 3:1 premagal al-Sulaiti, Petra pa s 3:2 Bu Shulaybi.