Superliga: Mlajši člani tudi z Jorgićem za niz prekratki

T.S., 27.11.2014
Tuje lige, Vse novice

V torek, 25. novembra, je v večih delih Evrope potekal zadnji, 6. krog skupinskega dela letošnje Superlige. V hudi borbi za play-off je našim mladim reprezentantom za napredovanje zmanjkal vsega 1 niz.

Tudi povratna tekma proti madžarskem Penzügyöru se je v Mariboru končala z rezultatom 5:5. Na prvi tekmi je naša ekipa nastopila brez Darka Jorgića, ki pa ob vseh tekmah in treningih v torek preprosto ni imel svojega dne. Po izgubljeni tekmi dvojic Jorgića in Denija Kožula se je vse zalomilo prav na tekmi med Jorgićem in najboljšim igralcem gostujoče ekipe Somo Feketejem. Jorgić je vodil z 2:0 v nizih in 10:8, nato pa je Madžar zaigral navdahnjeno in je skupaj z zmago v tekmi dvojic za svojo ekipo prispeval 4 točke – med posamezniki je ugnal še Ludvika Peršoljo in Toma Šfiligoja, ki je na Madžarskem uspel ugnati Feketeja. Točko za remi je Madžarom na koncu priigral Sandor Varga, ki je s 3:1 premagal Jorgića. Po nesrečnem spletu okoliščin – v 6. krogu je vodilna ekipa Hrvaška U-21 nastopila s kadeti in z 0:7 izgubila proti El Ninu – je ekipa Slovenija U-21 skupino B zaključila na 4. mestu. Za napredovanje je tako zmanjkal en niz na Madžarskem oz. v Mariboru.

Tudi ekipa NTK Kema Puconci je v skupini C osvojila zadnje 4. mesto in bo tekmovanje v letu 2015 nadaljevala v play-outu. Včeraj je bil v Schwechatu na Akademiji Wernerja Schlagerja izveden žreb, ki je slovenskim mlajšim članom namenil ekipo Avstrija U-21, Pucončanom pa ekipo Madžarska U-21. Prve tekme v boju za 7. – 12. mesto bodo odigrane 13. januarja, povratne pa 3. februarja prihodnje leto.

Slovenija U-21 – Penzügyör 5:5
Jorgić/Kožul – Hoffmann/Fekete 1:3 (5,-9,-6,-7)
Šfiligoj – Varga 3:1 (8,9,-3,9)
Peršolja – Hoffmann 3:1 (10,8,-7,8)
Jorgić – Fekete 2:3 (9,8,-12,-8,-7)
Peršolja – Varga 3:2 (11,-10,-8,8,7)
Šfiligoj – Fekete 1:3 (-8,-7,7,-9)
Jorgić – Hoffmann 3:1 (8,-8,8,4)