Superliga: Poraz mladih reprezentantov in Pucončanov

T.S., 24.09.2013
Tuje lige, Vse novice

Danes je ekipa Slovenija U-21 v Mariboru odigrala tekmo 2. kroga Superlige proti izjemno močni ekipi UTTC Stockerau iz Avstrije. Ekipa v kateri nastopa tudi dvakratni paraolimpijski zmagovalec, je bila pričakovano boljša z rezultatom 6:1. Pucončani so na gostovanju v Avstriji izgubili proti tamkajšnji U-21 reprezentanci z rezultatom 4:6.

Mariborska športna dvorana Tabor je danes v zgodnjih večernih urah gostila tekmo 2. kroga Superilge med ekipama Slovenija U-21 in UTTC Stockerau. Avstrijci so v štajersko prestolnico pripotovali v polni zasedbi na čelu z legendarnim Stanislawom Fraczykom, ki je leta 1996 (Atlanta) in leta 2004 (Atene) osvojil zlato kolajno na Paraolimpijskih igrah. Poleg dveh zlatih, je na Paraolimpijskih igrah osvojil še dve srebrni medalji v Sydneyu leta 2000 in lani v Londonu, v bogatem življenjepisu pa ima Avstrijec poljskega rodu še 2 naslova svetovnega prvaka ter 5 evropskih naslovov. Poleg Fraczyka sta pri Avstrijcih nastopila še Simon Pfeffer, ki bo za avstrijsko izbrano vrsto zaigral tudi na prihajajočem EP ter Krisztian Molnar. Za našo izbrano vrsto mlajših članov so tokrat nastopili Ludvik PeršoljaDeni Kožul in Tom Šfiligoj.

V prvi tekmi je dvojica Šfiligoj/Kožul sicer dobila niz proti Avstrijcema Pfeffer in Molnar, toda na koncu je bilo 3:1 za izkušenejša gosta. V drugi tekmi je Šfiligoj proti Pfefferju odigral odlično, vendar je bil v zaključkih nizov premalo zbran in v 3. in 4. nizu zapravil set priložnosti, to pa je Avstrijec s pridom izkoristil ter tekmo dobil z rezultatom 3:1. Z legendarnim Fraczykom se je prvi pomeril Peršolja in se mu dobru upiral prva dva niza, nato pa je prekaljeni Avstrijec s servisi povsem razbil igro Peršolje.

Kožul in Šfiligoj sta v nadaljevanju dodobra namučila Molnarja, toda levičar je ostal zbran in je obe tekmi dobil z rezultatom 3:1. Proti Fraczyku je bil neuspešen tudi Kožul, eno točko za naše pa je z rezultatom 3:1 proti Pfefferju prispeval Peršolja.

Naši mladi igralci so prikazali všečno igro, vendar Avstrijci so bili preprosto premočni, vsekakor pa velja pohvaliti iniciativo NTZS, ki je prepoznala, da naši mladi fantje potrebujejo veliko število kvalitetnih mednarodnih tekem in Superliga je za nabiranje novih izkušenj več kot odlična.

Pucončani blizu uspeha

Zelo blizu zmagi so bili v Avstriji proti tamkajšnji U-21 reprezentanci igralci NTK Kema Puconci, toda v zaključku so imeli domačini več sreče in so tekmo dobili z rezultatom 6:4 ter tako Prekmurcem prizadejali še drugi letošnji poraz.