Super večer Stegerja za novo zmago Saarbrückena

T.S., 30.10.2012
Bundesliga, Vse novice

V Bremnu je dan pred začetkom predzadnjega World Tourja v sezoni potekal obračun 5. kroga nemške Bundeslige med domačim Werderjem in 1. FC Saarbrückenom našega Bojana Tokića. Po hudi borbi so z rezultatom 3:2 slavili gostje.

Tokić na začetku klonil po trilerju

Obračun 5. kroga Bundeslige med domačo ekipo Werder Bremen in 1. FC Saarbrücken je postregel z izjemnimi tekmami in neverjetno tesnim rezultatom. V prvi tekmi sta se pomerila Chuang Chih-Yuan in Bojan Tokić. V prvem nizu sta bila igrala vseskozi izenačena, odločila pa sta dva kiksa Bojana, ki je na visoko žogo s forehand stranjo zgrešil mizo. V drugem nizu je Bojan povedel z 10:3, vendar mu je takrat vidno padla koncentracija, kar je takoj izkoristil Chuang in se približal na 8:10, to pa je bilo vse, kar je v drugem nizu igralec iz Tajpeja osvojil. Chuang je prišel do tretjega niza in v četrtem že povedel z 8:3, vendar se je Bojan na neverjeten način rešil in z rezultatom 13:11 izenačil na 2:2. V zadnjem nizu je Bojan s serijo izvrstnih flip udarcev hitro povedel in do rezultata 9:7 držal prednost. Na voljo je imel celo dva servisa, katerih pa ni uspel izkoristiti. Chuang ni potreboval drugega povabila in je tekmo dobil na 9. točki odločilnega niza.

V drugem obračunu je stanje v zmagah na 1:1 izenačil Bastian Steger, ki je s 3:2 ugnal so-nosilca bronaste kolajne z EP Adriana Crisana. Portugalec Joao Monteiro je v tretji tekmi s 3:0 dobesedno povozil Paula Drinkhalla in tako svoji ekipi zagotovil dve možnosti za zmagoslavje.

Tehtnico na današnjem srečanju je prevesil tokrat fantastični Bastian Steger, ki je v četrti tekmi s 3:1 ugnal Chuanga in s tem izdatno pomagal svoji ekipi, ki je z zmago nad Werderjem naredila velik korak proti uvrstitvi v playoff, saj so bili igralci iz Bremna pred današnjim obračunom na lestvici izenačeni s Saarbrückenom, ki s tekmo manj ostaja na 4. mestu.