Borussia Düsseldorf v derbiju boljša od Saarbrückna

T.S., 02.12.2012
Bundesliga, Vse novice

V 8. krogu Bundeslige sta se v Posarju pomerila domači 1. FC Saarbrücken in Borussia Düsseldorf. Gostje so nastopili brez Tima Bolla, dvoboj pa se je odločil šele po odločilni 5. tekmi.

Igralci iz Düsseldorfa dobili boj za vrh ligaške tabele

V Posarju sta se danes v derbiju nemške Bundeslige srečala domači 1. FC Saarbrücken TT in nemški nacionalni ponos Borussia Düsseldorf. Gostje so znova nastopili brez Tima Bolla, ki že nekaj časa ne nastopa redno za svoj klub.

Domačini so nastopili v standardni postavi Bastian Steger, Joao Monteiro in Bojan Tokić, gostje pa so nastopili z domačin triom Patrick Baum, Christian Süss in mladi Ricardo Walther.

Tekmo je odlično začel Steger, ki je s 3:1 ugnal ekipnega kolega Süssa. Monteiro je imel nato na dosegu roke že odločilno točko, vendar se je Baum rešil, slavil s 3:2 in svojo ekipo vrnil v boj za zmago.

Pomembno 3. tekmo je nato proti Waltherju odigral naš Tokić in jo dobil z rezultatom 3:2. Po izgubljenem prvem nizu je Bojan gladko dobil naslednja dva, nato pa po seriji napak četrtega izgubil s 15:17. Ta udarec ga ni zmedel in v 5. nizu je gospod “siecher-pünkt” zaigral tako, kot se za igralca takega kova spodobi. Nenehoma je prvi prihajal v napad in držal vajeti igre v svojih rokah. Mladi nemški reprezentant se je v igri držal zgolj zaradi Bojanovih napak in se je po zaostanku z 1:7 celo približal na 5:7, vendar se je Bojan po premoru za brisačo zbral in dobil odločilni niz z 11:6.

V četrti tekmi sta se udarila nemška igralca številka 3 in 4 – Baum in Steger -, slavil pa je mlajši Baum, ki je ta čas odličnega Bastiana premagal s 3:2 in tako dvoboj prevesil v odločilno 5. tekmo, kjer sta se pomerila domači Monteiro in gost Süss. Tokrat je Nemec, ki je imel v preteklih letih nemalo težav s poškodbo, odigral odlično in Portugalca premagal s 3:1 ter tako Borussio pripeljal do 7. letošnje zmage. Odločil je 3. niz, v katerem je Monteiro vodil z 9:8, nato pa je Süss dobil tri zaporedne točke.

Kljub porazu Tokićeva ekipa še vedno zaseda 2. mesto na ligaški tabeli, rekorderji po številu ligaških naslovov iz Düsseldorfa, pa so si zagotovili, da bodo prezimili na 1. mestu.

1. FC Saarbrücken TT – Borussia Düsseldorf 2:3

Bastian Steger – Christian Süss 3:1 (11:8, 9:11, 11:6, 11:6)
Joao Monteiro – Patrick Baum 2:3 (11:8, 6:11, 11:9, 9:11, 8:11)
Bojan Tokić – Richardo Walter 3:0 (3:11, 11:3, 11:3, 15:17, 11:6)
Bastian Steger – Patrick Baum 2:3 (11:6, 5:11, 9:11, 11:8, 4:11)
Joao Monteiro – Christian Süss 1:3 (5:11, 11:5, 9:11, 4:11)