WT Kuvajt: Zhou Yu v 2. krogu premočen za Tokića

T.S., 15.02.2014
Vse novice, World Tour

Prvi turnir Super Series v letošnjem programu GAC Group 2014 ITTF World Tour v Kuvajtu se preveša v zaključno fazo. Bojan Tokić je v dvojicah ostal brez nastopa, pri posameznikih pa ga je v 2. krogu zaustavil mladi kitajski up.

Arabski namiznoteniški dvojček turnirjev World Tour se je tudi letos pričel v Kuvajtu, kjer so zbrani nekateri najboljši igralci in igralke namiznega tenisa na svetu, med njimi tudi naš Bojan Tokić, ki ni preživel 1. dne tekmovanja v finalnem delu.

V 1. krogu je 33-letnik rutinirano premagal nosilca bronastega odličja med posamezniki z evropskega prvenstva leta 2009 Rusa Fedorja Kuzmina (12:10, 3:11, 11:3, 11:9, 11:4), ki je po svojem največjem uspehu v karieri menda imel kar precej težav s prekomernim uživanjem alkohola.

Na turnirju takega ranga lahkih nasprotnikov ni, lahko pa rečemo, da žreb našemu predstavniku nikakor ni bil naklonjen. V 1/16 finala ga je čakal obračun z aktualnim kitajskim državnim prvakom Zhou Yujem, ki poseduje enega izmed najboljši backhandov ta hip. Levoroki 21-letnik je bil prevroč za Tokića in je slavil po petih nizih (11:3, 11:4, 11:13, 11:8, 11:4). Bojan je bil v dveh nizih sicer konkurenčen, toda zdi se, da je nova generacija kitajskih igralcev še bolj izredna kot njihovi predhodniki, ki počasi odhajajo v športni pokoj.

Tokić je bil prijavljen tudi v konkurenci dvojic, vendar je dvoboj 1. kroga kvalifikacij na koncu zaradi poškodbe partnerja Cheung Yuka iz Hongkonga moral predati.

Turnir se bo zaključil jutri, ob 10:00 in 13:00 pa si dogajanje iz Arabije lahko ogledate tudi v neposrednem prenosu na Eurosportu.