Chuang presenetil Longa, Maze revanširal olimpijski poraz

T.S., 28.09.2012
Svetovni pokal, Vse novice

V Liverpoolu se je zgodaj dopoldne začel 33. Svetovni pokal v namiznem tenisu za moške. Prvi dan je namenjen bojem v skupinskem delu tekmovanja, kjer v četrtfinale vodita prvi dve mesti. Domačina v 1. krogu nista uspela presenetiti nasprotnikov, znova pa navdušuje Michael Maze.

Maze dobil evropski derbi

Takoj po objavi žreba za Svetovni pokal v namiznem tenisu, ki letos poteka v mestu Beatlov, Liverpoolu, je bilo znano, da bomo v 1. krogu kvalifikacijskih bojev videli vnovičen spopad med Michaelom Mazeom in Dimitrijem Ovčarovom. Igralca sta se letos pomerila v četrtfinalu Olimpijskih iger, kjer je s 4:3 v nizih slavil Dima, tokrat pa je Dancu uspela revanša. Maze je dobil uvodna dva niza in vse je kazalo, da bo nasprotniku pobegnil, ko je v 3. nizu prišel do vodstva z 10:8. Sledila je ekshibicija servisa, saj sta igralca od rezultata 9:8 do 17:17 dobila kar 17 zaporednih točk na svoj servis, prvi pa je popustil Maze, ki je pred tem zapravil 9 žogic za povišanje vodstva s 3:0 v nizih. Ovčarov je v 35. točki niza uspel dobiti točko na sprejem in prednost unovčil že v 1. poizkusu in znižal na 1:2 v nizih. Tehtnica se je v tistem trenutku povsem prelevila na stran Nemca, ki je brez težav dobil še 4. niz in v petem povedel z 9:3, takrat pa je Maze potrdil status enega izmed najboljših “come-back” igralcev, nanizal 6 točk zapored in kasneje 5. niz dobil z rezultatom 16:14. V šestem nizu je Danec, ki pred domačim Evropskim prvenstvom prihaja v vedno boljšo formo, povedel s 6:0, prednosti pa ni izpustil iz rok.

Mattenet Ohu zavezal kravato, Korejec kasneje končal s prvenstvom

Občinstvo je s svojim atraktivnim slogom igre navdušil tudi Adrien Mattenet, ki je v 1. krogu kvalifikacijske skupine premagal Korejca Oh Sang Euna z rezultatom 4:2, pri čemer je 2. niz osvojil brez izgubljene točke z 11:0. Korejec je nekaj ur po tekmi sporočil, da bo zaradi poškodbe tekmovanje po 1. krogu zaključil.

Domačin Paul Drinkhall je do rezultata 1:1 in 11:11 proti Chuang Chih-Yuanu nudil dostojen odpor, nato pa je servis poslal v mrežo in Tajvanec, ki je na letošnjih Olimpijskih igrah zasedel 4. mesto, darila seveda ni izpustil iz rok.

Maščevanje je uspelo tudi Vladimirju Samsonovu, ki je z zmago nad Liamom Pitchfordom nekoliko zacelil rane iz lanskega EP, ko ga je Britanec porazil v ekipnem delu.

Kitajca Ma Long in Xu Xin sta svoje delo v 1. krogu opravila brez večjih težav.

Monteiro slavil v Medkontinentalni skupini

Zjutraj so s tekmovanjem sicer začeli Thiago MonteiroWilliam Henzell, Ahmed Saleh in Luc-Pierre Theriault, ki so se med seboj udarili za zmago v Medkontinentalnem pokalu. Po dveh krogih sta imela Monteiro in Henzell pričakovano na računu dve zmagi, tako da sta se v zadnjem krogu medsebojno pomerila za zmago. Monteiro je brez težav slavil z rezultatom 4:0 in si tako zaslužil mesto v kvalifikacijskem delu Svetovnega pokala.

Chuang Chih-Yuan iz Tajvana “odpihnil” Ma Longa iz dvorane!

V drugem krogu skupine 1 so bile vse oči oprte v dvoboj med odličnim Kitajcem Long Majem in Chuang Chin-Yuanom iz Tajvana, katerega je dobil slednji z rezultatom, ki si ga tudi največji optimisti ne bi upali napovedati, in sicer s 4:0. Tekma je bila kljub “gladkemu” rezultatu zelo zanima, v drugem nizu se je pri rezultatu 10:9 za Chuanga pripetil tudi manjši incident: Ma Long je serviral, Chuang pa je žogico prijel in ustavil igro, ker je mislil, da se je žogica dotaknila mrežice, s čimer se sodniki niso strinjali in so Tajvancu celo odvzeli točko. Ma Long je v slogu velikega igralca pri kasnejšem rezultatu 10:10 na Chuangov servis namenoma porinil žogico preko mize, kar samo priča za kako velikega igralca gre. V četrtem nizu je Chuang povedel z 9:5, nakar je Ma Long izenačil na 9:9. Chuang se ni ustrašil in je z 11:9 v 4. nizu dvoboj presenetljivo odločil v svojo korist.

Chuang Chih Yuan je v Liverpoolu dosegel eno izmed svojih največjih zmag v karieri, po tem, ko je Long Maa premagal kar s 4:0. (Foto: blogs.voanews.com)

V drugem dvoboju drugega kroga v skupini 1 je po pričakovanju Adrian Crisan iz Romunije premagal domačina Paula Drinkhalla z rezultatom 4:1.

Rezultati kvalifikacijskega dela Svetovnega pokala:

Skupina 1

Long Ma (KIT) – Adrian Crisan (ROM) 4:1 (11:6, 11:4, 7:11, 11:7, 11:9)
Chuang Chih-Yuan (TPE) – Paul Drinkhall (VB) 4:1 (11:6, 10:12, 13:11, 11:5, 11:4)
Ma Long (KIT) – Chuang Chih-Yuan (TPE) 0:4 (9:11, 10:12, 7:11, 9:11)
Adrian Crisan (ROM) – Paul Drinkhall (VB) 4:1 (11:9, 12:14, 11:9, 11:9,11:5)
Ma Long (KIT) – Paul Drinkhall (VB) danes ob 14.15
Chuang Chih-Yuan (TPE) – Adrian Crisan (ROM) danes ob 14.15

Vrstni red: 1.  Chuang 4 (točke), 2. Ma in Crisan 3, 4. Drinkhall 2

Skupina 2

Xin Xu (KIT) – Marcos Freitas (POR) 4:0 (11:5, 11:7, 11:8, 11:4)
Vladimir Samsonov (BLR) – Liam Pitchford (VB) 4:0 (11:6, 11:3, 12:10, 11:6)
Xu Xin (KIT) – Vladimir Samsonov (BLR) 4:1 (11:8, 6:11, 11:8, 11:9,11:4)
Marcos Freitas (POR) – Liam Pitchford (VB) 4:1 (11:2, 11:9, 7:11, 11:8,11:5)
Xu Xin (KIT) – Liam Pitchford (VB) danes ob 15.45
Vladimir Samsonov (BLR) – Marcos Freitas (POR) danes ob 15.45

Vrstni red: 1. Xu 4, 2. Samsonov 3, 3. Freitas 3, 4. Pitchford 2

Skupina 3

Timo Boll (NEM) – Jiang Tianyi (HGK) 4:1 (11:9, 11:13, 11:8, 11:4, 11:4)
Oh Sang Eun (J. KOR) – Adrien Mattenet (FRA) 2:4 (9:11, 0:11, 5:11, 14:12, 11:6, 5:11)
Timo Boll (NEM) – Oh Sang Eun (J. KOR) 4:0 w.o.
Jiang Tianyi (HGK) – Adrien Mattenet (FRA) 4:0 (11:9, 11:4, 12:10, 13:11)
Timo Boll (NEM) – Adrien Mattenet (FRA) danes ob 15h
Oh Sang Eun (J. KOR) – Jiang Tianyi (HGK) 0:4 w.o.

Vrstni red: 1. Boll 4, 1. Tianyi 4, 3. Mattenet 3, 4. Sang Eun 2

Skupina 4

Dimitrij Ovčarov (NEM) – Michael Maze (DAN) 2:4 (9:11, 7:11, 19:17, 11:7, 14:16, 8:11)
Joo Sae Hyuk (J. KOR) – Thiago Monteiro (BRA) 4:2 (11:8, 7:11, 7:11, 11:4,11:9,11:7)
Dimitrij Ovčarov (NEM) – Joo Sae Hyuk (J. KOR) 0:4 (11:13, 8:11, 12:14, 4:11)