Znan seznam naših igralcev za majsko SP v Parizu

T.S., 11.03.2013
Svetovna prvenstva, Vse novice

Preko Namiznoteniške zveze Slovenije smo izvedeli seznam slovenskih namiznotenisačev, ki bodo Slovenijo zastopali na Svetovnem prvenstvu za posameznike in dvojice, ki se 13. maja začne v Parizu.

Selektor moške izbrane vrste Bojan Rak je poleg standardne trojice Bojan Tokić, Saš Lasan in Jan Žibrat, v ekipo vpoklical še Uroša Slatinška in Ludvika Peršoljo, kateremu je na seji pretekli teden nastop samoplačniško odobril Izvršni odbor NTZS.

Kot vedno bo javnost največ pričakovala od Tokića, ki je na zadnjem Svetovnem prvenstvu v 2. krogu odigral morda celo življenjsko tekmo in v lepotici turnirja z 2:4 izgubil proti Ma Longu, leta 2009 v Yokohami pa je premagal olimpijskega prvaka z Aten 2004 Ryu Seung Mina in se prebil med 32 najboljših na svetu, kar je njegova najboljša uvrstitev na svetovnih prvenstvih v katerikoli kategoriji.

Lasan in Žibrat imata mesto v reprezentanci zagotovljeno že nekaj let, saj sta oba na profesionalni poti in sta za Tokićem najvišje na lestvici ITTF. Preboj v reprezentanco je ponovno uspel Slatinšku, ki je letos odigral odlično sezono na domačih tleh, edini spodrsljaj je doživel na državnem prvenstvu, kljub temu pa še vedno trdno zaseda vrh članske jakostne lestvice. Nazadnje je Uroš na Svetovnem prvenstvu nastopil leta 2009 na Japonskem, član reprezentance pa je bil tudi pred desetimi leti, ko je bilo SP prav tako v pariški dvorani Bercy.

Dvorana Bercy velja za eno izmed najlepših na svetu, pred 10 leti pa je v njej Werner Schlager senzacionalno osvojil naslov svetovnega prvaka.

Bolj izkušeni ekipi se bo pridružil še Ludvik Peršolja, ki je ekipo zastopal že na lanskem Ekipnem SP in se v zadnjem času bori za opevano 4. mesto v reprezentanci.

Selektorka ženske reprezentance Vesna Ojsteršek Drnovšek je imela manj zahtevno delo, saj je bilo pričakovano, da bo s seboj v Francijo vzela štiri najmočnejša orožja, ki jih naša reprezentanca ta čas premore. Tako bodo Slovenijo v Parizu zastopale Jana Tomazini, Manca Fajmut, Alex Galič in Nina Zupančič, ki so svojo premoč potrdile tudi na nedavnem Državnem prvenstvu za člane. Edina, ki je bila v Parizu tudi pred 10 leti, je Tomazinijeva.

Izbrana ženska ekipa za SP je povsem pričakovana in ob nenastopanju nekaterih igralk za reprezentanco tudi najmočnejša.