SI Mersin 2013: Tomazinijeva med posameznicami zasedla 9. – 10. mesto

T.S., 26.06.2013
Člani, Vse novice

Drugi dan tekmovalnega sporeda v namiznem tenisu na Sredozemskih igrah, se je danes za naši predstavnici začel s porazom Mance Fajmut proti odlični Egipčanki, selektorko Vesno Ojsteršek Drnovšek pa je slabi 2 uri kasneje razveselila Jana Tomazini, ki se je na koncu veselila končnega 9. – 10. mesta.

V Mersinu, ki gosti 17. Sredozemske igre, so danes potekali odločilni kvalifikacijski boji za uvrstitev v finalni del posameznega tekmovanja. Naši tekmovalk Manca Fajmut in Jana Tomazini, sta imeli po prvem dnevu še možnosti za 2. mesto v skupini in preboj med najboljše, na koncu pa je to uspelo le Jani.

Zgodaj dopoldne je kot prva od naših za mizo stopila Fajmutova, ki je proti 118. igralki sveta Dini Meshref iz Egipta izgubila z rezultatom 0:4 in se poslovila od posameznega dela tekmovanja.

Za veselje v našem taboru je nekaj po 11. uri poskrbela Jana, ki je vzdržala pritisk in razliko v kvaliteti proti Italijanki Giorgii Piccolin potrdila tudi za mizo. Na koncu je bilo 4:0, z zmago pa si je 27-letna Koprčanka zagotovila mesto v glavnem žrebu, kjer se bo za kolajne borilo 10 tekmovalk.

Žreb je Jani v osmini finala namenil grško nasprotnico Aikaterini Toliou (405. na ITTF), ki goji obrambni slog igre. Prva dva niza je Grkinja dobila brez težav, v tretjem in četrtem nizu pa je Jana prikazala boljšo igro, toda obakrat je v razliki mirnejše živce ohranila Tolioujeva in se uvrstila v četrtfinale. Jana je tako turnir posameznic končala na 9. – 10. mestu. Čestitke!