Tokić znova boljši od legende, Saarbrücken tokrat zmagovito

T.S., 05.10.2012
Liga prvakov, Vse novice

Potem ko je ekipa 1. FC Saarbrücken v 1. krogu evropske Lige prvakov klonila proti Orenburgu, kljub temu da je Bojan Tokić premagal Vladimirja Samsonova, so Nemci danes, po uspešnem nastopu pretekli vikend v Bundesligi, zabeležili še drugo zaporedno zmago. Tokrat so bili v gosteh s 3:0 boljši od francoskega Hennebonta. Tokić je v tekmi dneva s 3:2 ugnal Kalinikosa Kreango.

Francozi na domačem terenu nemočni

V 3. krogu Evropske lige prvakov se je 1. FC Saarbrücken, za katerega nastopa naš Bojan Tokić, pomeril s francosko ekipo G.V. Hennebont T.T. Pri Nemcih sta odlično začela Bastian Steger, ki je s 3:1 ugnal Eon-Rae Choja in Joao Monteiro, ki je bil od Fengtiana Baia boljši s 3:0.

V tretji tekmi je Bojan Tokić prekrižal lopar s še eno legendo evropskega namiznega tenisa Kalinikosom Kreango in ga premagal z rezultatom 3:2 ter tako svoji ekipi zagotovil prvo zmago v letošnji izvedbi Lige prvakov. V prvem nizu smo spremljali pravo dramo. Najprej je s 6:2 povedel Tokić, nato pa je sledil padec v igri in Kreanga je povedel z 10:8. Bojan se ni dal in je prvi niz osvojil z rezultatom 13:11. V drugem nizu je Tokić začel še bolje in povedel s 7:1. Tudi tokrat je Kreanga nanizal nekaj zaporednih točk, vendar se scenarij iz prvega niza ni ponovil. Tokić je drugi niz dobil z 11:5. Grk, ki je letos marca dopolnil 40 let, je v tretjem nizu začel povratek in Tokića nadigral z 11:7, čeprav je Slovenec že povedel s 6:3. V četrtem nizu je Kreanga prevladoval za mizo in je vodstvo z 8:3 kasneje pretvoril v zmago z 11:7. O zmagovalcu je tako odločal 5. niz. Na menjavo strani je Tokić odšel s prednostjo 5:3. Kreanga se je vrnil na 5:5 in sledil je time-out. Tekma je postajala vedno bolj živčna, igralca pa sta si razdelila naslednjih 8 točk in pri rezultatu 9:9 je imel Kreanga na voljo dva servisa. Tokić se ni dal in je z odločno igro odločilni niz dobil z rezultatom 11:9 in tako premagal še eno namiznoteniško legendo!

Z današnjo tekmo je konec prvega dela skupinskega tekmovanja, že naslednji mesec pa sledijo povratne tekme. Saarbrücken bo 30. novembra gostoval pri ruskem Orenburgu, ki je v Nemčiji Tokićevo ekipo na krilih Dimitrija Ovčarova premagal s 3:2, kljub temu, da je Tokić ugnal Samsonova.

Po treh krogih v skupini A tako Orenburg vodi z dvema zmagama, Saarbrücken s pomočjo današnje zmage drži 2. mesto, francoski Hennebont pa je brez zmage na zadnjem mestu.

Odločilno tekmo za napredovanje bo Saarbrücken na domačem terenu proti današnjemu nasprotniku odigral 21. decembra ob 19h.