Tokić rešil Saarbrücken, ki si je znova zagotovil mesto v polfinalu Lige prvakov

T.S., 11.02.2017
Liga prvakov, Vse novice

V petek, 10. februarja, so bili odigrani povratni obračuni četrtfinala namiznoteniške Lige prvakov. Nemški Saarbrücken je na domačih tleh proti Chartresu branil lepo prednost z gostovanja in na koncu po zaslugi Bojana Tokića prišel do napredovanja.

Na prvi tekmi v Franciji je bil Bojan Tokić zaslužen za zmago s 3:1, saj je dobil dva obračuna proti Robertu Gardosu in Peru Gerellu. Na povratni tekmi so gostje iz Chartresa napadali preobrat. Začeli so odlično, saj je Gardos proti Patricku Baumu napravil preobrat in prišel do zmage z 12:10 v petem nizu.

V drugi tekmi sta se pomerila Tokić in njegov nekdanji soigralec pri Saarbrücknu Joao Monteiro. Portugalec je dolgo časa kontroliral dogajanje za mizo in imel veliko priložnost, da svojo ekipo popelje do pomembne zmage, a Tokić je še enkrat več dokazal, da gre za vrhunskega igralca in tudi z nekaj sreče v zadnjih dveh točkah, slavil s 3:2 (-9, 3, -4, 10, 9).

Tiago Apolonia je znan po spremenljivih predstavah in tudi tokrat se ni proslavil. Proti Švedu Gerellu je v tretjem obračunu izgubil z 1:3, a je dobljeni niz že pomenil, da so si napredovanje zagotovili Nemci. V revialni četrti in peti tekmi je najprej Baum premagal Monteira, Tokić pa je izgubil proti Gardosu.

V polfinale so se uvrstile še sledeče ekipe: Borussia DüsseldorfAS Pontoise Cergy in TTC Fakel Gazprom.

FC Saarbrücken – Chartres ASTT 2:3 (1. tekma 3:1)
Patrick Baum – Robert Gardos 2:3 (11:6, 11:4, 6:11, 8:11, 10:12)
Bojan Tokić – Joao Monteiro 3:2 (9:11, 11:3, 4:11, 12:10, 11:9)
Tiago Apolonia – Par Gerell 1:3 (11:7, 8:11, 9:11, 7:11)
Patrick Baum – Joao Monteiro 3:0 (11:7, 11:8, 11:4)
Bojan Tokić – Robert Gardos 0:3 (6:11, 10:12, 7:11)