Mizutani odločil prvo tekmo polfinala lige prvakov

T.S., 11.03.2017
Liga prvakov, Vse novice

Ta konec tedna sta bili odigrani prvi tekmi polfinala namiznoteniške lige prvakov za sezono 2016/17. Med elito se je znova znašel tudi Bojan Tokić, ki je ob porazu svoje ekipe vseeno pokazal nekaj vrhunskega namiznega tenisa.

Žreb je ekipi 1. FC Saarbrücken namenil ruske mogotce iz Orenburga. Ekipa, ki velja za prvega favorita za naslov, sestoji iz Juna MizutanijaDimitrija Ovčarova in Vladimirja Samsonova. Varovanci trenerja Grujića so tokrat na domačih tleh nastopili v postavi Tiago ApoloniaBojan Tokić in Patrick Franziska.

Za Nemce se je obračun začel sanjsko, saj je Portugalec Apolonia presenetil bledega Ovčarova in ga premagal kar s 3:0 v nizih. Štaftno palico je nato v roke prijel naš Tokić in hitro spoznal, kako neugoden nasprotnik je Mizutani, ki je prva dva niza dobil otročje lahko. Pri zaostanku z 0:2 in 2:4 je Bojan našel prave občutke in dobil naslednih 9 točk za zmago v tretjem nizu. Četrti niz je bil tisti pravi. Bojan je zadeval svoje udarce, Mizutani je vse vrnil nazaj, a po pametnem zaključku niza, je Slovenec uspel izenačiti na 2:2 v nizih. V petem nizu je imel na začetku Japonec nekaj sreče in se je hitro odlepil od Tokića, prednost pa zadržal vse do konca in naposled slavil z 11:5.

V tretjem obračunu je super-veteran Samsonov s 3:1 premagal Franzisko, Mizutani pa se je proti Apolonii žal sprehodil do zmage in Rusom priigral ogromno prednost pred povratnim obračunom, ki bo na sporedu 6. aprila. V drugi polfinalni tekmi je Borussia Düsseldorf na gostovanju s 3:0 premagala francoski Pontoise.

FC SAARBRUCKEN – TTC FAKEL GAZPROM ORENBURG 1:3

Tiago APOLONIA – Dimitrij OVTCHAROV 3:0 (11:6, 11:9, 11:8)
Bojan TOKIC – Jun MIZUTANI 2:3 (3:11, 2:11, 11:4, 11:9, 5:11)
Patrick FRANZISKA – Vladimir SAMSONOV 1:3 (11:9, 5:11, 3:11, 8:11)
Tiago APOLONIA – Jun MIZUTANI 0:3 (6:11, 5:11, 7:11)