Chartres v prvi tekmi četrtfinala ugnal Tokićev Saarbrücken

T.S., 01.02.2013
Liga prvakov, Vse novice

Igralci 1. FC Saarbrücken so danes na domačih tleh odigrali prvo tekmo četrtfinala Lige prvakov proti francoski ekipi Chartres ASTT. Dvoboj se je odločil v 5. tekmi, kjer je Bojan Tokić klonil proti Gao Ningu.

Mizeren večer Monteira

V prvi četrtfinalni tekmi Lige prvakov je ponos iz Posarja 1. FC Saarbrücken2:3 klonil proti ekipi Chartres ASTT iz Francije, za katero je blestel Gao Ning.

Domači strateg je tokrat pozicijo 1 namenil Portugalcu Joau Monteiru, ki je v prvem obračunu dneva zabeležil grd poraz proti Gao Ningu. V drugi tekmi je Šved Per Gerell proti našemu Bojanu Tokiću začel silovito in je povedel z 2:0, toda nosilec bronaste kolajne z EP leta 2011 se ni predal in je dobil naslednje tri nize ter tako stanje v dvoboju izenačil na 1:1.

Na poziciji številka 3 se je nato izkazal Bastian Steger, ki je s 3:1 odpravil francoskega veterana Damiena Eloia ter tako domačinom priigral dve priložnosti za zmago.

Glavni adut pri domačinih Joao Monteiro pa je ponovno razočaral in v tekmi, katero bi vsaj na papirju lahko dobil gladko z 0:3 izgubil proti Robertu Gardosu, ki je zamenjal Gerella.

To je pomenilo, da bo o zmagovalcu odločila zadnja 5. tekma, kjer sta se srečala Bojan Tokić in Gao Ning. Prvi niz je gladko dobil Singapurec, toda Tokić mu je kmalu vrnil in izenačil na 1:1. V tretjem nizu je znova hitro povedel Gao in prednosti ni izpustil iz rok. Podobno se je odvill tudi četrti niz in Gao Ning je svoji ekipi priigral pomembno zmago na gostovanju.

Povratna tekma bo 8. februarja v Franciji.