Državna prvenstva na tujem: Jean-Michel Saive do 24. naslova državnega prvaka!

T.S., 06.03.2013 comments 1
Člani, Vse novice

Pretekli vikend je bilo odigranih večino članskih državnih prvenstev na Stari celini. Najbolj izstopa že 24. krona Jeana-Michela Saiva in nepričakovan poraz Tima Bolla v finalu nemškega držvanega prvenstva, kjer mu je Steffen Mengel pred nosom vzel jubilejni 10. naslov.

Neverjetna statistika belgijskega garača

Pri 43 letih je Jean-Michel Saive na članskem državnem prvenstvu v Belgiji ta vikend prišel še do svojega 24. naslova prvaka. Odkar je leta 1985 prvič osvojil naslov, je večni borec vsega petkrat ostal brez krone. Letos je naslov osvojil s polfinalno zmago proti Jeanu Lauricu4:3 v nizih in finalnim slavjem nad Cedricom Nyutinckom.

Za večje presenečenje pa je v Nemčiji poskrbel Steffen Mengel, ki je v finalu proti Timu Bollu v šestem nizu že branil 2 zaključni žogici Bolla za jubiljeni 10. naslov, nato pa v odločilnem sedmem nizu svoj prvenec dočakal z zmago z 11:7.

Do svojega prvega naslova državne prvakinje je med drugim v Romuniji prišla Bernadette Szocz.

Belorusija: Pavel Platonov, Alexandra Privalova

Komentar k članku “Državna prvenstva na tujem: Jean-Michel Saive do 24. naslova državnega prvaka!”

1. Master pravi:

Garač neprekosljivega formata. Že pri 14-ih je bil član belgijske članske reprezentance, že pri 16-ih prvi igralec Belgije. Še vedno drži rekord po številu medalj na mednarodnih tekmovanjih: 130, od tega največ zlatih! In ob Primorcu ter Perssonu edini, ki je nastopil na sedmih zaporednih Olimpijskih igrah, odkar je nt po uknitvi leta 1924 ponovno postal olimpijski šport leta 1988 v korejskem Seoulu.