Slovenci z rutinirano zmago povabili v Novo Gorico!

T.S., 29.01.2013
Evropska prvenstva, Vse novice

Slovenska izbrana vrsta je danes v 4. krogu kvalifikacij za ekipno evropsko prvenstvo v gosteh brez težav s 3:0 premagala Estonijo in tako na najlepši možen način povabila gledalce na odločilen obračun, ki se bo 12. marca odvil v Novi Gorici.

Slovenska moška reprezentanca si je na gostovanju v Estoniji zagotovila še 3. zmago v svoji kvalifikacijski skupini za uvrstitev na ekipno evropsko prvenstvo in se bo tako v zadnjem krogu borila za 1. mesto v skupini.

Ekipa v postavi Bojan Tokić, Saš Lasan in Jan Žibrat je pod taktirko selektorja Bojana Raka izbrano vrsto Estonije premagala z rezultatom 3:0.

Za začetek se je Lasan pomeril z najboljšim domačinom Aleksandrom Smirnovom. Estonec je dobil prvi niz, nato pa je naš ‘lovec’ dobil tri nize zapored in Slovenijo popeljal v vodstvo z 1:0. V drugi tekmi se je Tokić le dobro pretegnil in je s 3:0 odpravil mladca Aleksandra Lušina (letnik 1997), ki se tudi poslužuje obrambne igre.

V zadnji tekmi je suvereno zmago brez težav potrdil še Žibrat, ki je Toomasa Libeneja premagal brez izgubljenega niza.

Se vidimo v Novi Gorici!

Z današnjo zmago so Slovenci borbo za 1. mesto v skupini B Challenge divizije podaljšali na zadnji krog, ko se bo naša izbrana vrsta 12. marca ob 18:00 v Novi Gorici pomerila s Poljaki. Vzdušje bo ob vrnitvi Bojana Tokića v domači kraj, kjer ni igral že 10 let, zagotovo izjemno, dobrodošli pa ste prav vsi!

1. mesto v skupini prinaša preboj v elitno divizijo na ekipnem evropskem prvenstvu, ki bo letos med 4. in 13. oktobrom potekalo v avstrijskem Schwechatu.