Crisan Evropo popeljal do zmage nad Azijo!

T.S., 28.10.2012
Člani, Vse novice

V francoskem mestecu Vendee je ta vikend potekal drugi del Euro-Asia All Stars Series. Maja je v Tianjinu Azijska izbrana vrsta s 7:3 nadigrala Evropo, tokrat pa so Evropejci zmagali s 6:4. Najboljši igralec pri Evropi je bil Dimitrij Ovčarov.

Črn začetek, svetel konec

Nedelja se za evropsko ekipo ni začela dobro. Li Ping je namreč s 3:0 povsem nadigral Michaela Maza. Azijski povratek je nadajeval Kazuhiro Chan, ki je kar nekoliko presenetljivo s 3:1 ugnal domačina Adriena Matteneta, ki se na tokratnji izvedbi tekmovanja pred domačimi gledalci ni posebej proslavil.

Še bolj presenetljiv pa je bil poraz Vladimirja Samsonova, ki ni bil kos igralcu iz Hong Konga Jiang Tianyiu. Levoroki Azijec je Samsonova nadigral v vseh pogledih namiznoteniške igre in je tekmo dobil z rezultatom 3:0. Stvari je v četrti tekmi dneva na svoje mesto postavil Dimitrij Ovčarov, ki je bil s 3:0 boljši od Ryu Seung Mina.

Stvari je pod odejo pospravil Adrian Crisan, ki je s 3:1 premagal Kamala Achanto in tako Evropi priigral zmago s 6:4.

Močna evropska zasedba 1. dan blestela

V Franciji so se danes začeli boji na turnirju sproščene narave, kjer se med seboj udarita ekipa Evrope in Azije. Evropejci so v ogenj ob odsotnosti Tima Bolla, ki se bo decembra pomeril na dvoboju med Evropo in Kitajsko, poslali svojo najmočnejšo zasedbo. Dimitrij Ovčarov, Vladimir Samsonov, Michael Maze, Adrian Crisan in Adrien Mattenet se ta konec tedna merijo proti Ryu Seung Minu, Kamalu Achanti, Chan Kazuhiru, Yiang Tianyiu in Li Pingu.

Tekmovanje je z zmago nad Indijcem Achanto odprl Michael Maze, ki je po porazu v 1. krogu domačega EP, očitno mentalno že nared za nove boje. Danec je slavil z rezultatom 3:1.

Maze je očitno postavil smernice svojim kolegom, saj so z enakim rezultatom svoje nasprotnike premagali tudi Ovčarov, Samsonov in Crisan ter Evropo popeljali do vodstva s 4:0. Navdušil je predvsem Samsonov, ki je olimpijskega prvaka iz Aten Ryu Seung Mina premagal po hudi borbi. Tekmo je odločil 3. niz, kjer je Ryu zapravil lepo priložnost za osvojitev niza, Samsonov pa je nato niz dobil z rezultatom 12:10. V četrtem nizu je bil Belorus vseskozi v prednosti in je tekmo na navdušenje 5.000 gledalcev pripeljal v svojo korist.

V zadnjem obračunu dneva je Kitajec Li Ping, ki je leta 2009 osvojil zlato medaljo na SP v konkurenci mešanih dvojic, gladko s 3:0 odpravil Matteneta in tako svoji ekipi priigral še nekaj teoretičnih možnosti za zmago.

Tokić evropski junak na Kitajskem

Na prvem tovrstnem srečanju maja v Tianjinu je sicer za Evropo nastopal tudi Bojan Tokić, ki je bil z naskokom glavna zvezda svoje ekipe, saj je premagal oba svoja nasprotnika. V soboto je najprej s 3:1 ugnal Hao Shuia, ki letos v kitajski Superligi še ni okusil poraza, v nedeljo pa je bil s 3:1 boljši še od Leung Chu Yana.

Azija je prvi obračun sicer dobila z rezultatom 7:3, kar pomeni, da so Azijci dobili še četrto izvedbo tega tekmovanja, tokrat s končnim rezultatom 11:9.